Zawody pływackie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 24.11.2023, 22:55

Zawody pływackie

23.11.2023 na krytej pływalni MOSIR – AQUA Lublin odbyły się Igrzyska Dzieci w pływaniu. Naszą szkołę reprezentowały dwie sztafety (dziewcząt i chłopców). Nasi pływacy uplasowali się na dalszych pozycjach, jednak trzeba podkreślić, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym (większość startujących zawodników i zawodniczek na co dzień trenują w szkółkach pływackich).

Dzieci na tle basenu

Nasi uczniowie popłynęli na miarę swoich możliwości dając z siebie absolutnie wszystko! Na szczególne wyróżnienie zasługują uczennice klas czwartych, które już na samym początku drugiego etapu edukacji, odważyły się uczestniczyć w zawodach i rywalizować z najlepszymi.

Doświadczenie zdobyte podczas zawodów na pewno pozwoli nam osiągać zdecydowanie lepsze wyniki w kolejnych latach. Mamy niesamowicie zdolnych uczniów!

Sztafetę dziewcząt reprezentowały uczennice: Mryczko Ksenia – 4a, Bodzak Matylda – 4b, Adamczuk Nela, Tyszkiewicz Oliwia – 5a, Sternik Jagoda, Czopek Amelia, Sztejno Wiktoria – 6a

Sztafetę chłopców reprezentowali uczniowie: Zarobski Kacper, Kłyś Antoni – 5a, Olszak Bartłomiej, Oroń Michał – 6a, Szpecht Rafał, Zarobski Mateusz – 6b.

autor: Bartłomiej Żuraw