Wyniki szkolnego konkursu dla klas 8 „DNA 3D” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 27.11.2023, 20:55

Wyniki szkolnego konkursu dla klas 8 „DNA 3D”

Na podstawie wiedzy zdobytej na lekcjach biologii, chętni uczniowie z klas ósmych stworzyli piękne modele kwasu DNA, które można było podziwiać na wystawie znajdującej się w sali 46. Te modele wzięły udział w szkolnym konkursie pt. „DNA 3D”.

Obraz helisa

Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. W swoich pracach wykorzystali różnorodne materiały i surowce, tworząc finalnie bardzo ciekawe prace.

W dniu 22 listopada 2023r. Komisja Konkursowa w składzie: Pani Dyrektor Kinga Ostrowska, Pani wicedyrektor Beata Frączek, Pani Jolanta Szydłowska, Pani Renata Jakubiak, Pani Iryna Stopnyk oceniła prace w kategoriach: technika wykonania, pomysłowość i kreatywność, najbardziej szalonego DNA.

A oto wyniki:

• I miejsce -Yakiv Iievlev 8a
  • II miejsce – Ksawery Domonik 8a
  • III miejsce – Piotr Gęca 8b

Wyróżnienia dla:

• Daryny Bai 8b
  • Nikoli Roczniowskiej 8b

Wszyscy uczniowie, którzy przynieśli model DNA 3D zostali nagrodzeni oceną bardzo dobrą z biologii, ponadto uczniowie wyróżnieni otrzymają pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za trud włożony w przygotowanie prac.

Organizatorka konkursu: Katarzyna Markowska