Wizyta flamandzkich parlamentarzystów w SP 20 - 31 marca 2023 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 08.02.2024, 23:08

Wizyta flamandzkich parlamentarzystów w SP 20 - 31 marca 2023

W piątek 31 marca 2023r. nasza szkoła gościła członków Komisji Polityki Zagranicznej Vlaams Parlement, którzy przyjechali na Lubelszczyznę zapoznać się z efektami pracy Fundacji Lapigua.

Zdjęcie grupowe gości i uczniów

Komitet został ciepło przyjęty przez panią Kingę Ostrowską Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego w Lublinie, gdzie parlamentarzyści zapoznali się z projektem Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) mającym na celu integrację dzieci uchodźców w polskim systemie szkolnym.

Przedstawiliśmy umiejętności naszych polskich i ukraińskich uczniów oraz ich wzajemną współpracę:

• Uczennica klasy 8b Mariia Zhyzhko z techniczną pomocą siostry Moniki Borycy przedstawiła teatr piasku.
  • Klasa 2a i 3b przygotowane przez panie Wandę Filozof i Beatę Dębską przedstawiły taneczna część artystyczną.
  • Dzieci z klasy 3a przygotowane przez panią Barbarę Oskrobę oraz nauczyciele polsko-ukraińscy zaprezentowali piosenkę.
  • Na koniec sportowcy przygotowani przez Krzysztofa Boryca, Rafała Boryca i Bartłomieja Żurawia pochwalili się swoimi fizycznymi umiejętnościami.
  • Fotograficzną relację przygotował pan Michał Kociuba.
  • Scenografię i upominki dla gości przygotowały panie Mara Frączek i Barbara Oskroba.

Zachwytom naszych gości nie było końca. Cieszymy się, że nasza szkoła była jedyną placówką odwiedzoną przez członków Komisji Polityki Zagranicznej Vlaams Parlement w Polsce.

Komisji towarzyszyli przedstawiciele:

• Rady Miasta w osobie pani Moniki Kwiatkowskiej,
  • Wydziału Oświaty i Wychowania w osobie Pana Dyrektora Mirosława Jarosińskiego,
  • Wydziału Kultury w osobie pani Agnieszki Szamryk,
  • Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w osobach pań: Katarzyny Szumilak-Dudy, Aleksandry Wojtaszek i Inny Kasprowicz.

autor: p. Dyrektor Kinga Ostrowska

SP20 Lublin-Wizyta flamandzkich parlamentarzystów