Wielka Brytania w "Podróży Świetliczaka'' - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 15.04.2024, 19:43

Wielka Brytania w "Podróży Świetliczaka''

W ramach projektu "Podróże Świetliczaka'' w miesiącu kwietniu uczniowie wyruszyli na wirtualną wycieczkę do Anglii.

Miś z filmu

Dowiedzieli się, z czego słynie Wielka Brytania, dlaczego najsłynniejszy zegar dostał przydomek Big Been oraz jak to się stało, że Królowa Elżbieta pokonała odległość równą 42 - krotnemu okrążeniu Ziemi.

Na podstawie filmów i fotografii stworzyli pracę plastyczną.

Po obejrzeniu krótkiej ramówki panowania Królowej Elżbiety II dowiedzieliśmy się, że ona też lubiła marmoladę pomarańczową jak miś Paddington. Niektórzy twierdzą, że sekretem jej długowieczności było upodobanie do herbaty. Postanowiliśmy to sprawdzić i w świetlicy szkolnej uczniowie klasy IIa parzyli wspólne herbatę i słuchali historii o tym, jak Królowa Elżbieta II ugościła Misia Paddingtona. Niedźwiadek przy stole zachowywał się niezdarnie, pił herbatę prosto z czajnika i przypadkowo zniszczył bułkę z kremem.

Gdy miś pokazał królowej, że ma przy sobie swoją ulubioną kanapkę z marmoladą, monarchini wyjęła z torebki taką samą przekąskę. Później zza okna dobiegły odgłosy odbywającego się przed pałacem koncertu rockowego, a królowa zaczęła uderzać łyżeczką w rytm hitu ''We will rock you'' i bez zastrzeżeń wystukała rytm mając przy tym bardzo dużo radości.

autor: Katarzyna Pliszka