Tropimy najdziwniejsze zwierzęta świata - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 12.04.2024, 22:23

Tropimy najdziwniejsze zwierzęta świata

Świetliczaki w ramach cyklicznych zajęć „Najdziwniejsze zwierzęta świata- wędrówka po globie” poznawały już kolejne bardzo interesujące zwierzątko – Trzewikodziób.

Rysunki wykonane przez dzieci

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu tego fascynującego ptaka, który wzbudza zainteresowanie ornitologów i miłośników przyrody ze względu na swoje niezwykłe cechy.

Ptak ten ma wyjątkową budowę dzioba, który przypomina trzewik. Długi i zakrzywiony dziób tego ptaka ma specyficzną strukturę, przypominającą noskową część obuwia. Wyróżnia się on intensywnymi kolorami, zazwyczaj dominującymi czerwonymi, pomarańczowymi i niebieskimi odcieniami. Występuje od Sudanu Południowego i południowo-zachodniej Etiopii przez Ugandę po południowo-wschodnią Demokratyczną Republikę Konga i północną Zambię.

Uczniowie obejrzeli film o Trzewikodziobie na tablicy multimedialnej oraz wykonali ilustrację przypominającą poznanego ptaka.

autor: Barbara Oskroba