"Podróże Świetliczaka'' – Polska - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 20.04.2024, 11:44

"Podróże Świetliczaka'' – Polska

W ramach projektu "Podróże Świetliczaka'' uczniowie dowiedzieli się, że warto czasem wybrać się w miejsca, które mamy na wyciągnięcie ręki.

Dzieci smakują ogórki

Może się bowiem okazać, że wyjątkowość nie zależy od tego, jak daleko jesteśmy od domu, lecz od tego, czy potrafimy dostrzec piękno wokół siebie. Powinniśmy poznać to, co mamy najlepszego i doceniać to, co mamy wokół siebie. Dlatego podróżujmy po Polsce, bo to piękny i wyjątkowy kraj!

Uczniowie poznali wiele ciekawych miejsc w Polsce, dowiedzieli się o tradycjach i zwyczajach panujących w danym regionie, o kuchni ,której zawsze warto spróbować i o kulturze, którą trzeba szanować. Uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą najpiękniejszych zakątków naszego kraju, a co najważniejsze mogli przy tym delektować się ogórkami kiszonymi, które bardzo im smakowały.

autor: Barbara Oskroba