Pasowanie na Czytelnika - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 23.01.2024, 18:49

Pasowanie na Czytelnika

Uczniowie klasy 1b zostali oficjalni czytelnikami biblioteki szkolnej.

Uczniowie w bibliotece z książkami po pasowaniu na czytelnika

Uczniowie klasy Ib zostali oficjalnie czytelnikami biblioteki szkolnej. Uroczystość odbyła się 16 stycznia. Każde dziecko przyszło tego dnia przebrane za swoją ulubioną postać z książki, a ulubieńców było wielu. Wśród nich księżniczki z Baśni Braci Grimm, rycerze, Kot w butach, Tygrysek – przyjaciel Kubusia Puchatka. Był także Spider Man i Batman.

Żeby zostać czytelnikiem, trzeba było, zgodnie z mapą, odnaleźć w bibliotece aforyzmy na temat czytania.

Uczniowie klasy 8b przygotowali dla młodszych kolegów wiersz „Abecadło”, który przestrzega, co może stać się z literami, jeśli nie szanuje się książek. Dzieci poznały także zasady korzystania z biblioteki i dowiedziały się jak dbać o słowo drukowane. Każdy otrzymał specjalną odznakę i książkę Justyny Bednarek zatytułowaną „Wnuczka antykwariusza”.

Na koniec uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książki. Mam nadzieję, że będą częstymi gośćmi szkolnej biblioteki.

nauczyciel bibliotekarz: Agnieszka Gieroba