Obrazy malowane na mleku w świetlicy szkolnej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 27.01.2024, 20:48

Obrazy malowane na mleku w świetlicy szkolnej

Ogólnopolski Projekt „Luźne lekcje z naukowcami”.

Cała grupa dzieci podczas zajęć

Uczniowie świetlicy szkolnej w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Luźne lekcje z naukowcami” poznali twórczość Isaaca Newtona, obejrzeli krótką prezentację dotyczącą naukowca.

Aby odkryć twórczy potencjał uczniów, aby na dobre wsiąknęły w świat sztuki, kreacji i nieskończonych możliwości, musimy dać im ku temu sposobność. Sztuka to cała masa frajdy, a także pole do eksperymentów, które wykorzystali uczniowie świetlicy szkolnej .

Do przeprowadzenia potrzebowaliśmy mleko, barwniki spożywcze, płyn do mycia naczyń, zakraplacz, duży talerz. Barwniki pod wpływem płynu i zmiany napięcia powierzchniowego zaczęły samoistnie wirować i mieszać się tworząc wspaniałe, barwne widowisko. Zajęcia z mlekiem były ciekawe i twórcze, a każdy uczeń poczuł się jak prawdziwy artysta.

autor: Barbara Oskroba