Niebieski Dzień w SP 20 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 21:28

Niebieski Dzień w SP 20

Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Kolaż zdjęć z zajęć

W Naszej szkole 22.04 odbył się NIEBIESKI DZIEŃ zorganizowany przez nauczycieli wspomagających: Karolinę Pająk, Izabelę Kułak, Barbarę Oskrobę, psychologa Karolinę Taciak, pedagoga Agatę Dąbczak i logopedę Martę Frączek.

Uczniowie wszystkich klas 0 - 8 zobaczyli prezentację na temat autyzmu, aktywnie uczestniczyli w quizach oraz mieli okazję wczuć się w sytuację dzieci w spektrum przechodząc przez ścieżkę sensoryczną.

Każdy miał szansę przejść po jeżowych poduszkach w słuchawkach wygłuszających, z zakrytymi oczami rozpoznać różne przedmioty, wąchać nieoczywiste zapachy, pokonać w samych skarpetkach pudełka z ryżem, korą, szyszkami, watą, w ogrodniczych rękawiczkach pozapinać guziki, napy, zamki i zawiązać sznurowadła, a klipsami do bielizny przenieść filcowe kuleczki.

Dzieci, dyrekcja i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem próbowali wszystkich wyzwań, na koniec powstały obrazy z odbitych niebieskich dłoni.
Niebieski kolor towarzyszył nam przez cały dzień, ubrania, wstążki i niebieskie elementy było widać w całej szkole.

Każdy z uczestników dostał sensoryczny upominek ufundowany przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.
Dziękujemy również pani Agnieszce Gierobie za uwiecznienie wszystkiego na zdjęciach oraz panu Andrzejowi i paniom z obsługi za pomoc w przygotowaniu i wsparciu technicznym.

Bądźmy razem! Bądźmy niebiescy nie tylko w kwietniu!
Zapraszamy do fotorelacji.