"Luźne lekcje z naukowcami" – poznajemy i eksperymentujemy - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 04.12.2023, 20:22

"Luźne lekcje z naukowcami" – poznajemy i eksperymentujemy

Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy.

doświadczenie robią uczniowie

Realizując kolejny punkt projektu ,,Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy”, uczniowie w szkolnej świetlicy poznali następnego naukowca, którym był Cai Lun. To chiński urzędnik i wynalazca metody masowej produkcji papieru nadającego się do celów piśmienniczych. Dzięki prezentacji multimedialnej i obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjnego, dzieci dowiedziały się skąd pochodził i kim był. Największym zainteresowaniem cieszył się przeprowadzony eksperyment – bańka w bańce. Za pomocą rurki do picia każdy z radością wykonał to doświadczenie. Widok powstałych baniek wywołał zachwyt i uśmiech na twarzy każdego dziecka. Zapraszamy go galerii.

autor: Barbara Oskroba