„Jestem Bezpieczny” – Test wiedzy, eliminacje szkole - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 09.04.2024, 15:15

„Jestem Bezpieczny” – Test wiedzy, eliminacje szkole

W dniu 05.04.2024r. odbył się konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem bezpieczny".

Uczestnicy konkursu podczas testu

Cel konkursu

Celem tego konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą się spotkać w codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw oraz zapoznanie uczniów z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc w sytuacjach zagrożenia.

Chętni uczniowie klas IV - VI rozwiązywali test wyboru składający się z 20 zadań podczas którego, była sprawdzana wiedza dotycząca m.in. numerów alarmowych, znaków drogowych, pierwszej pomocy oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Goście specjalni

Gośćmi specjalnymi, którzy zasiedli w komisji konkursowej byli: starszy sierżant Łukasz Bujak i starszy sierżant Sławomir Mazur z Komendy Policji nr 3 w Lublinie oraz Panie dyrektor i pani koordynator konkursu. Panowie Policjanci nadzorowali przebieg rozwiązywania testów oraz wyróżnili prace plastyczne uczniów z klas I-III, które wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Jestem Bezpieczny”.

Wyniki konkursu plastycznego „Jestem Bezpieczny” dla klas I-III

• I miejsce – Cieżko Julia, klasa 3a
  • II miejsce – Lipiński Aleks, klasa 1a
  • III miejsce – Rybarczyk Liliana, klasa 3a
  • Wyróżnienia – Korulczyk Lena, klasa 1a i Szymecki Benjamin, klasa 1a

Wyniki testu wiedzy dla klas IV - VI

Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradzili sobie:

• IV – Obiała Przemysław, klasa 4a i Mryczko Ksenia, klasa 4a
  • V – Kobyłka Maria, klasa 5a i Hryhoruk Kostiantyn, klasa 5a
  • VI – Sprawka Iga, klasa 6a i Grzegorczyk Blanka, klasa 6a

Wszyscy uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Ich wiedza jest godna pochwały.

Dziękujemy Policji za współpracę, miłe spotkanie oraz ofiarowanie nagród rzeczowych, a wszystkim uczestnikom konkursu GRATULUJEMY!

Teraz „najlepsi z najlepszych” będą reprezentować naszą Szkołę w kolejnych eliminacjach konkursowych w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie.

Drużyna z klas 4-6
Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 20 w Lublinie