Dzień Świadomości Autyzmu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 09.04.2024, 16:46

Dzień Świadomości Autyzmu

Miesiąc kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu. Udział w obchodach brał oddział przedszkolny i świetlica szkolna.

Dzieci wykonują plakat

Oddział przedszkolny

Corocznie 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku również w naszej szkole uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w obchodach tego ważnego wydarzenia.

Nasi najmłodsi wychowankowie z oddziału przedszkolnego wzięli udział w zajęciach, których celem było uświadomienie, czym jest autyzm, zwrócenie uwagi na odmienny sposób odczuwania i odbierania świata przez osoby ze spektrum autyzmu.

Dzieci rozmawiały o emocjach i sposobach radzenia sobie z nimi oraz o odbieraniu otaczającego nas świata poprzez zmysły. Dowiedziały się jakie trudności w codziennym funkcjonowaniu mogą napotkać osoby z autyzmem.

W tematykę zagadnienia dzieci wprowadzone zostały także, poprzez filmy edukacyjne, ukazujące codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Poznały historię małego Jasia i niebieskich motyli, które są symbolem solidarności z osobami autystycznymi.

Na zakończenie wspólnie wykonaliśmy plakat, przedstawiający serce pełne niebieskich motyli.

Pamiętajmy, że każdy z nas jest piękny, wyjątkowy i równie ważny - dzieci w naszej szkole już o tym wiedzą!!!!

autor: Katarzyna Gosik

Dzieci pokazują swoje prace

Świetlica włącza się w światowy dzień świadomości autyzmu.

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem akcji jest zwiększenie wiedzy społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum. W geście solidarności, co roku na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty na świecie.

Z tej okazji Miasto Lublin co roku włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się niebiesko”. Nasza społeczność szkolna również przyłączyła się do obchodów Dnia Świadomości Autyzmu!

Uczniowie szkoły na znak solidarności z osobami z autyzmem pokazali swoją niebieską dłoń. W trakcie zajęć obejrzeli film nawiązujący do tematyki autyzmu. Uczniowie klas młodszych wykonali piękny wspólny plakat oraz udekorowali okna świetlicy na niebiesko.

Dajmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem!

autor: Barbara Oskroba