Dary dla szkolnej biblioteki - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 02.11.2023, 19:04

Dary dla szkolnej biblioteki

Nasz księgozbiór wzbogacił się o nowości książkowe, o których marzyli czytelnicy. Wszystko dzięki życzliwości Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które odpowiedziało na naszą prośbę i zakupiło książki, o które poprosiły dzieci z naszej szkoły.

dary dla szkolnej biblioteki

Uroczyste przekazanie darów miało miejsce 31 października w Szkolnej Bibliotece.
Wraz z wymarzonymi lekturami do naszej biblioteki trafiły Wielkie Księgi Ciepła – publikacje przygotowane przez LPEC z myślą o najmłodszych, które wyjaśniają skąd się bierze ciepło w kaloryferach. To ciekawa podróż od początku, czyli od tego, co to paliwa kopalne, poprzez ich wydobycie, przetworzenie, aż po uzyskanie ciepła.
Nasz księgozbiór wzbogacił się więc zarówno o powieści takich autorów jak Weronika Anna Marczak, Astrid Lindgren i Conny Glenn, jak i o ciekawy materiał edukacyjny.
Dziękujemy bardzo! Mamy nadzieję, że to początek współpracy, która zaowocuje kolejnymi wspólnymi inicjatywami.
autor: Agnieszka Gieroba