Akcja "Posprzątaj Lublin na wiosnę" 2024 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 23.04.2024, 20:59

Akcja "Posprzątaj Lublin na wiosnę" 2024

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia na całym świecie.

Kolaż zdjęć uczniowie zbierają śmiecie

Święto promujące postawy proekologiczne oraz wspierające budowanie odpowiedzialności za środowisko.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w jego obchody. Tej wiosny klasy starsze pod opieką wychowawczyń wyruszyły sprzątać teren nad Zalewem Zemborzyckim a klasy młodsze ze swoimi opiekunami okolice szkoły i pobliski Park Ludowy. Wszyscy uczniowie otrzymali rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci i młodzież bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie.

Nad zalewem zebraliśmy aż 20 worków śmieci, w których znalazło się wiele butelek plastikowych i szklanych, puszek, tacek grillowych, woreczków foliowych i różnych opakowań typu tetrapak. Wszystkie zapełnione worki zostały pozostawione w wyznaczonych miejscach do obioru przez służby komunalne miasta.

Dzień ten niewątpliwie przypomniał uczniom, że należy dbać i szanować przyrodę. Wszyscy mieliśmy ogromną satysfakcję, że uczyniliśmy przestrzeń wokół siebie piękniejszą. Oby jak najdłużej!

Naszej pracy i wielkiemu zaangażowaniu przyjrzeli się dziennikarze Radia Lublin i TVP Lublin, którym udzieliliśmy wywiadu dlaczego warto dbać o środowisko naturalne. W imieniu uczniów wypowiadały się Blanka i Iga z klasy 6b, które podkreśliły, że „jest fajnie i miło, gdy wokół jest czysto. Warto o to dbać!”.

Zaś pani K. Markowska, nauczycielka, przyrodniczka zaznaczyła w swojej wypowiedzi o obowiązku kształtowania postaw proekologicznych od najmłodszych lat.

Żyjcie i dbajcie o Mamę Ziemię!

Katarzyna Markowska – promotorka ekologii

Lubelska młodzież oczyszcza miasto ze śmieci/ Polskie Radio Lublin