Wycieczka uczniów klasy 3b do lasu - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 04.10.2023, 20:47

Wycieczka uczniów klasy 3b do lasu

Dzieci pojechały do lasu w Mętowie.

Poniedziałek 2 października dla uczniów klasy 3b był dniem pełnym wrażeń. Dzieci pojechały do lasu w Mętowie. Celem wizyty była obserwacja przyrody jesienią.

Na miejscu uczniowie wybrali się na spacer po lesie, aby poszukać śladów jesieni. Mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste i liściaste, krzewy, mchy
i runo leśne, a także budowę lasu. Dowiedziały się jak rośliny i zwierzęta przygotowują się do zimy. Mogliśmy się wspólnie pobawić, ale pamiętaliśmy też o zasadach odpowiedniego zachowania się w tym miejscu.

Wycieczka była obserwacją naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt. Była to piękna, praktyczna lekcja przyrody.

autor: Marta Frączek