Warsztaty terenowe ''Zima w lesie'' z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 15.01.2024, 19:51

Warsztaty terenowe ''Zima w lesie'' z udziałem dzieci z oddziału przedszkolnego

"Miło jest chodzić po leśnych ścieżkach.

A wiecie dzieci, kto w lesie mieszka? (...)" – Cz. Janczarski

Warsztaty leśne spacery po lesie dzieci

Nasi najmłodsi wychowankowie z pewnością nie mieliby problemu, aby szybko odpowiedzieć na to pytanie zadane przez autora powyższego wiersza. A to za sprawą udziału w warsztatach terenowych "Zima w lesie", prowadzonych przez panią Ewę Piotrowską- Rolę i Fundację "W zielone gramy".

Naszym zerówkowiczom śnieg i mróz niestraszne, dlatego 12 grudnia wybraliśmy się do Mętowa na warsztaty terenowe, podczas których tropiliśmy ślady dzikich zwierząt mieszkających w lesie. Uczyliśmy się rozpoznawać do jakich zwierząt należą ślady pozostawione na śniegu oraz w jaki sposób zwierzęta przygotowują i przystosowują się do przeżycia zimy w lesie.

Obserwowaliśmy także drzewa w zimowej szacie, dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek, zwłaszcza na temat drzew iglastych, które pozostają zielone bez względu na porę roku.

Taka lekcja przyrody na pewno utkwi dzieciom w pamięci i zachęci do odkrywania kolejnych leśnych tajemnic. Obcowanie z przyrodą, której w mieście mamy niewiele jest bardzo ważne do prawidłowego rozwoju małego człowieka.

autor: Katarzyna Gosik