Uczniowie SP 20 gośćmi podczas otwarcia Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Lublinie - 23 stycznia 2023 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 08.02.2024, 23:15

23 stycznia 2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 w Lublinie uczestniczyli w otwarciu Interaktywnego Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Lublinie.

Jak  zachować się w trakcie pożaru? O czym pamiętać w trakcie wypoczynku nad wodą? Jak skutecznie wezwać pomoc w razie zagrożenia?

Tego dowiedzieli się uczniowie klasy III w otwartym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Lublinie, które  powstało na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Centrum podzielone jest na sektory tematyczne. Aranżacja pomieszczeń pozwala zobrazować zagrożenia pożarowe, jakie występują w mieszkaniach czy obszarach leśnych. Są też strefy dotyczące bezpieczeństwa nad wodą, udzielania pierwszej pomocy, zachowania w razie wypadku drogowego czy katastrofy budowlanej.

Nasi uczniowie wcielili się w strażaków – odbierali zgłoszenia w specjalnie utworzonym stanowisku kierowania. Dowiedzieli się m.in. jak skutecznie wezwać pomoc w razie niebezpieczeństwa oraz o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzieci były zachwycone tym co zboczyły, emocji nie było końca. Wszystkie chcą zostać strażakami!

autor: p. Jolanta Szydłowska i p. Edyta Król