Uczniowie klasy 3a na Festiwalu Nauki - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 24.09.2023, 20:39

Uczniowie klasy 3a na Festiwalu Nauki

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach odbywających się w ramach Festiwalu Nauki.

Uczeń pobiera preparat do badania

Choć przez chwilę mogli poczuć się jak studenci Politechniki Lubelskiej, gdzie na Wydz. Inżynierii Środowiska wysłuchali wykładu na temat „Zanieczyszczeń lubelskich rzek”. Z wielką uwagą słuchali o przyczynach zanieczyszczeń rzek i żyjących tam mikroorganizmach.

Jednak najwięcej zainteresowania sprawiła kropla wody pod mikroskopem, którą każdy z uczniów mógł obejrzeć. Wrażenia były ogromne! Obraz kropli wody wyświetlany jednocześnie na dużym ekranie stał się również wielką inspiracją do stworzenia pracy plastycznej. Była to bardzo ciekawa lekcja biologii.

autor: B. Gutowska-Dębska