Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 21.03.2024, 22:04

Powitanie wiosny w oddziale przedszkolnym

„ Wiosno, wiosno nie zwlekaj, przybądź do nas z daleka…”

Dzieci stoją na scenie i zaczynają występ

Dzień 21 marca w naszej szkole był szczególnie radosny i kolorowy. Wszystkie dzieci, zarówno te starsze, jak i młodsze cieszyły się z nadejścia nowej pory roku - wiosny.

Pożegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest z miłymi przeżyciami wszystkich dzieci. Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić najmłodszym, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Z tej okazji przygotowały wyjątkowe wydarzenie, podczas którego w przebraniach prezentujących zwiastuny wiosny recytowały wiersze i śpiewały piosenki.

W tym ważnym dla nas dniu towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda, która wszystkim dodawała energii i pozwoliła jeszcze bardziej uwierzyć, że wiosna jest już naprawdę z nami.

autor: Katarzyna Gosik