Młodzi czytelnicy - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 23.01.2024, 18:23

Młodzi czytelnicy

Uczniowie klasy 1a zostali oficjalni czytelnikami biblioteki szkolnej.

Uczniowie po pasowaniu na czytelnika z wręczonymi książkam

Uroczystość pasowania na czytelnika odbyła się 22 stycznia. Tego dnia najmłodsi przyszli przebrani za postaci ze swoich ulubionych książek. Każdy mógł zaprezentować dlaczego wybrał właśnie takiego bohatera i opowiedzieć, jaka jego przygoda, przeczytana w wybranej lekturze, najbardziej mu się podobała. Były także podchody między regałami, w których uczestnicy musieli odnaleźć ukryte aforyzmy dotyczące wartości płynących z czytania książek. Wszyscy spisali się znakomicie i w nagrodę otrzymali odznaki zwycięzcy.

Podsumowaniem spotkania było oficjalne pasowanie na czytelnika i uścisk dłoni pani Dyrektor, która każdemu wręczyła książkę „Wnuczka antykwariusza” zachęcając do lektury i częstych odwiedzin biblioteki szkolnej.

nauczyciel bibliotekarz: Agnieszka Gieroba