Misiowy dzień w bibliotece - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 30.11.2023, 19:12

Misiowy dzień w bibliotece

Książki o misiu Puchatku od prawie 100 lat czytają kolejne pokolenia. Przygody niedźwiadka o małym rozumku są także w naszej szkolnej bibliotece, ale to nie jedyny miś lubiany przez dzieci.

dzień misia

dzień misia w bibliotece

Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas młodszych wzięli udział w twórczym spotkaniu z misiami, zarówno tymi pluszowymi, które w poniedziałek 27 listopada można było zabrać ze sobą do szkoły, jak z misiami – bohaterami książek i filmów.

Dzieci poznały historię pluszowego przyjaciela, który w wielu krajach świata nosi imię Teddy, a także wysłuchały bajki o „Złotowłosej i trzech misiach”, którą przygotowali dla młodszych kolegów uczniowie z klasy VIII b. Nie mogło zabraknąć także fragmentu filmu o misiu Paddingtonie i bajki o Misiu Uszatku. Spotkanie kończyło się rysowaniem portretu pluszaka. Rysunki dzieci można oglądać na wystawie w szkolnej bibliotece.

Nauczyciel bibliotekarz

Agnieszka Gieroba