Konkurs dla uczniów klas 0 – 3 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 04.03.2024, 21:28

Konkurs dla uczniów klas 0 – 3

Zapraszamy uczniów klas młodszych do udziału w Konkursie Wiedzy Prewencyjnej "Jestem Bezpieczny".

Uczniowie powinni wykonać prace plastyczne, dowolną techniką na formacie A3.

Prace będą oceniane za:

• staranność wykonania,
  • pomysłowość, kreatywność,
  • zgodność z tematyką konkursu.

Wychowawca wybiera 10 najlepszych prac w klasie. Prace należy podpisać w prawym dolnym rogu (nazwisko i imię ucznia, klasa).

Termin wykonania prac do 15 marca 2024r.

Zostaną wybrane najlepsze prace uczniów, którzy otrzymają nagrody. Prace należy przynieść do Renaty Jakubiak, sala 22.

Zakres tematyczny konkursu wiedzy prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”:

• Zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa (w domu, w szkole, w drodze do/ze szkoły, podczas wypoczynku i zabawy, podczas ferii zimowych oraz wakacji, zagrożenia związane z prądem, ogniem i gazem.
  • Podstawowe informacje dotyczące działania służb powołanych na rzecz bezpieczeństwa, ratowania życia, zdrowia, mienia (telefony alarmowe, zakres działalności).
  • Podstawowe zasady z zakresu ruchu drogowego (zasady poruszania się pieszo i rowerem, najważniejsze znaki drogowe, sygnalizacja, odblaski oraz znajomość innych ważnych znaków (np. zakaz kąpieli, substancja niebezpieczna).

Prace uczniów są elementem konkursu organizowanego przez:

Komendę Miejską Policji w Lublinie w ramach programu informacyjno – edukacyjnego pn. „Jestem Bezpieczny”, w którym bierze udział nasza szkoła.
Konkurs jest wieloetapowy i kończy się w maju 2024r., finałem w siedzibie Komendy Miejskiej w Lublinie.

Proszę w imieniu organizatorów o aktywny udział.

Koordynator: Renata Jakubiak