Klasa 2a szlakiem lubelskich legend - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 14.09.2023, 20:05

Klasa 2a szlakiem lubelskich legend

W gorący wrześniowy dzień uczniowie klasy 2a udali się na spacer po Starym Mieście.

Uczniowie 2a słuchają przewodnika

Wyjście odbyło się w ramach projektu „Spacer po Lublinie – Szlakiem lubelskich legend”. Poznaliśmy historię miasta i dzieje jego mieszkańców, które miały miejsce dawno, dawno temu. Wycieczkę poprowadziła przewodniczka, a jednocześnie autorka bajek dla dzieci, Magdalena Mazur-Ciseł. Można się było dowiedzieć m.in. od jakiej ryby pochodzi nazwa miasta i poznać wiele innych opowieści związanych z historią o Lublina. Wśród nich znalazła się m. in. ta o „Czarciej Łapie”, „O kamieniu nieszczęścia” czy „Śnie Leszka Czarnego”.

Pełne magii opowieści pani przewodnik z życia Koziego Grodu na długo pozostaną w pamięci dzieci. Zwieńczeniem wycieczki było wyjście na lody.

autor: M. Jaworska