Jasełka w SP 20-23/24 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 29.12.2023, 12:01

Jasełka w SP 20-23/24

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.”

Zdjęcie wspólne aktorów na Jasełkach

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
Gościem specjalnym była Radna Rady Miasta Lublin Monika Kwiatkowska, która przekazała całej społeczności życzenia świąteczne.
21 grudnia uczniowie klas: 3a, 1b, 1a wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Dzieci grały role Matki Bożej i Józefa, pasterzy, aniołów, gwiazdy betlejemskiej oraz trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice i cała społeczność szkolna.

Ważnym akcentem jasełek był występ ukraińskich uczniów przygotowanych przez pania Tamilę Novokhyzhnią. Dzieci zaprosiły na środek Panią Dyrektor Kingę Ostrowską jako gospodynię szkoły i zaprezentowały kilka kolęd w języku ukraińskim i polskim. Życzyły polskim nauczycielom, uczniom i ich rodzicom dostatku i pomyślności dziękując za stworzenie im bezpiecznego miejsca w naszej szkole. Pięknym gestem jedności z ukraińskimi uczniami ze strony Pani Dyrektor było wystąpienie w oryginalnej, ukraińskie koszuli-wyszywance.

Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości serdecznie dziękujemy: Paniom: Ewie Jarymek, Beacie Gutowskiej-Dębskiej, Wandzie Filozof, Jolancie Szydłowskiej, Katarzynie Maziarczyk, Karolinie Taciak, Izabeli Krawczyk, s. Monice Boryca, Olenie Kuklinie, Tamili Novokhyzhniej i Panu Ireneuszowi Krupie oraz pracownikom obsługowym naszej szkoły.