„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 12.12.2023, 00:54

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Andrzejki oddział przedszkolny 23/24 dzieci w przebraniach

Dzieci z oddziału przedszkolnego również chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić, co je czeka. I tak właśnie się stało 30 listopada. W czwartek odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa, nawiązująca do dawnych zwyczajów. Dzieci miały okazję zapoznać się z różnorodnymi andrzejkowymi tradycjami i wróżbami, takimi jak ustawianie bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej wskazówki, zabawy z latarką itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek. Dzieci wychodziły do domu w doskonałych humorach.