Eksperymenty w świetlicy szkolnej - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 18.10.2023, 19:50

Eksperymenty w świetlicy szkolnej

„ Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

W związku z realizacją projektu „Luźne lekcje z naukowcami- poznajemy i eksperymentujemy” uczniowie świetlicy szkolnej poznali życie i wynalazki polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację na temat jej życia i obejrzeli film – „Byli sobie wynalazcy”. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie wcielili się w rolę naukowców i wykonali pierwsze zadanie z projektu edukacyjnego „Kryształki soli”. Dzieci uwielbiają odkrywać – w ten sposób poznają otaczający je świat. Poprzez nowe doświadczenia nie tylko wzbogacają swoją wiedzę, ale i doskonale się bawią. Dzięki udziałowi w tych zajęciach badawczych mają możliwość rozwijania zainteresowań oraz rozbudzania ciekawości poznawczej. Nową wiedzę i umiejętności zdobywają w sposób empiryczny, zgodnie ze znanym powiedzeniem:

„ Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

autor: Barbara Oskroba