Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 27.11.2023, 01:12

Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Ta ukochana dziecięca zabawka ma już blisko 120 lat. Wszystko to za sprawą opublikowanego niegdyś w gazecie wizerunku małego niedźwiadka, któremu prezydent Theodore Roosevelt darował życie podczas polowania.

dzień pluszaka

Zdjęcie to stało się inspiracją dla sklepikarza, który zaczął produkować podobne, pluszowe misie zwane „Teddy Bear”, które szybko zyskały popularność wśród najmłodszych.

Aby nie zapomnieć, o tym ważnym dla dzieci dniu, 24 listopada salę oddziału przedszkolnego opanowały plusowe misie. Małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie maskotki przybyły ze swoimi właścicielami, aby bawić się i uczyć.

Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Kąciku Pluszowego Misia” i poznaniu historii tego święta. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych, plastycznych, misiowych tańcach, konkursach i zgadywankach. Wszystkie dzieci brały też udział w przygotowaniu pysznego i zdrowego soku warzywno – owocowego.

Tego wyjątkowego dnia naszych najmłodszych wychowanków odwiedzili także starsi uczniowie z klasy 8b, którzy pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza Pani Agnieszki Gieroby, odczytali bajkę pt. ‘’Złotowłosa i trzy niedźwiadki’’.

Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia koleżankom i kolegom oraz możliwość wspólnej zabawy z ukochanym pluszakiem.

Nauczyciel edukacji przedszkolnej - Katarzyna Gosik