Czas refleksji i przemiany - Misterium w wykonaniu uczniów - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 27.03.2024, 19:33

Czas refleksji i przemiany - Misterium w wykonaniu uczniów

Historia, jaka dzieje się współcześnie.

Uczniowie stoją na scenie z panią dyrektor

Uczniowie klas ósmych i siódmych, jak również absolwenci pod opieką s. Moniki Borycy przygotowali "Misterium", które zaprezentowano zarówno w parafii św. Michała Archanioła, jak i w szkole.

Nie była to tradycyjna opowieść o śmierci Jezusa, ale historia, jaka dzieje się współcześnie. Dzięki uczniom, którzy znakomicie wcieli się w role, wybrzmiało przesłanie, że dla każdego jest szansa na przemianę i podniesienie się z największych upadków. Wystarczy zaufać, że Jezus tak samo jak kiedyś i dziś niesie krzyż razem z nami i pomaga nam w najtrudniejszych sytuacjach, czasem wręcz beznadziejnych.

"Misterium" było zaproszeniem do refleksji. Każdy z nas przeżył ważny moment zatrzymania i zastanowienia nad swoim życiem.
Pani dyrektor Kinga Ostrowska przekazała wielkie podziękowania dla aktorów i siostry Moniki oraz skierowała świąteczne życzenia dla całej społeczności szkolnej.

autor: Agnieszka Gieroba