Akademia z okazji Święta Niepodległości dla klas 0-III - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 16.11.2023, 20:52

Akademia z okazji Święta Niepodległości dla klas 0-III

akademia 11 listopada dzieci występują

15 listopada odbyła się akademia dla klas 0-III z okazji 105. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy Ia zatańczyli poloneza oraz przedstawili minione wydarzenia w formie pantomimy „Pisk białego orła”. Rozbrzmiała pieśń patriotyczna „Rozkwitały pąki białych róż” w wykonaniu uczniów klasy Ia oraz piosenka „Co to jest niepodległość” w wykonaniu uczniów klasy IIa. Uczniowie klasy IIa zatańczyli do pieśni „Przybyli ułani pod okienko”, a dziewczynki z wykonały układ taneczny o charakterze marszowym.

Uczniowie zostali przygotowani przez p. Jolantę Szydłowską, p. Barbarę Oskrobę oraz p. Mariannę Jaworską.

Dekorację przygotowały: p. Renata Jakubiak, p. Izabela Krawczyk oraz p. Barbara Sagan-Tadewicz.

Pani Dyrektor Kinga Ostrowska wyraziła słowa uznania dla aktorów i nauczycieli przygotowujących młodzież, a uczestnicy oklaskami podziękowali młodym artystom za piękny występ, który był jednocześnie wyjątkową lekcją historii.

autor: Marianna Jaworska