3a na spacerze po Lublinie - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 24.09.2023, 20:44

3a na spacerze po Lublinie

Spacer po Lublinie – "Szlakiem lubelskich legend”

Uczennica ogląda Pomnik Koziołka Lubelskiego

W ramach projektu „Spacer po Lublinie – Szlakiem lubelskich legend” klasa 3a udała się na niecodzienną wyprawę. Pod Bramą Krakowską uczniowie spotkali się z panią przewodnik, która poprowadziła dzieci właśnie szlakiem legend związanych z Lublinem. Wiele z nich wplecionych było w historię miasta, więc – słuchając tych prawdziwych opowieści – dzieci poznały Lublin, najważniejsze wydarzenia z historii oraz tradycje Koziego Grodu. Wśród poznanych opowieści znalazła się między innymi ta o „Czarciej Łapie”, „Kamieniu Nieszczęścia”, „Śnie Leszka Czarnego”. Wyprawa sprzyjała nie tylko zdobyciu wiedzy historycznej , ale i rozwijaniu wyobraźni u dzieci.

autor: B. Gutowska-Dębska