Projekt – Szkolny Budżet Obywatelski - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 20.06.2024, 20:47

Projekt – Szkolny Budżet Obywatelski

Z radością informujemy, że nasza szkoła już po raz trzeci weźmie udziałSzkolnych Budżetach Obywatelskich.

szkolny budżet obywatelski SP20

belka organizatorzy

Udało nam zakwalifikować się do grupy 24 lubelskich szkół, które otrzymają fundusze na realizację zgłoszonych przez społeczność szkolną projektów.

Już w czerwcu uczennice Maria Kobyłka i Bianka Repeć wraz z koordynatorką projektu panią Izabelą Krawczyk intensywnie się szkoliły, by we wrześniu móc ruszyć pełna parą z projektem. Za nami pracowite spotkanie w ramach Czwartej Edycji Szkolnych Budżetów Obywatelskich!

W gronie reprezentacji szkół, ośrodka i bursy razem z Fundacją Pole Dialogu pracowaliśmy nad wizją SBO, dyskutując o wartościach takich jak równość, powszechność, dobrowolność i transparentność.

Dzięki takim roboczym spotkaniom uczymy się demokracji w praktyce, rozwijamy umiejętności i wzmacniamy zaangażowanie w rozwijaniu naszych społeczności. W trakcie warsztatów powstają już nowe pomysły jak tworzyć Szkolne Zespoły Robocze, by z nowym rokiem szkolnym ruszyć pełną parą .

Bogatsi o doświadczenia z poprzedniej edycji, chętnie dzieliliśmy się naszą wiedzą. Nie możemy się już doczekać działań związanych z realizacją nowych zadań po wakacjach!

Bądźcie czujni, już niedługo wszystkie ręce na pokład!

Konkurs „Rozwój partycypacji uczniowskiej w Lublinie: Szkolne Budżety Obywatelskie – czwarta edycja” jest realizowany w ramach inicjatywy bilateralnej „Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży – projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności”.

Projekt jest finansowany ze środków Funduszy EOG i Funduszy Norweskich.

autor: Izabela Krawczyk