Podziękowania za udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy” - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie

Tag img 18.06.2024, 16:25

W roku szkolnym 2023/2024 podopieczni świetlicy szkolnej wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Luźne lekcje z naukowcami – poznajemy i eksperymentujemy”.

Dyplom za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Luźne Lekcje Z Naukowcami

Była to pierwsza edycja tego projektu.

Jego cele to m.in: przybliżenie dzieciom znanych postaci ze świata nauki, rozbudzanie zainteresowań nauką, poznawanie różnorodnych eksperymentów oraz stworzenie możliwości zdobywania wiedzy poprzez doświadczenia i zabawę.

Projekt trwał od października 2023 roku do maja 2024 roku.

Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią ośmiu naukowców, poznali ich biografię oraz wykonywali wiele eksperymentów np. wybuch wulkanu, bańka w bańce, wędrująca woda itp.

Doświadczenia te wzbudziły w uczniach ogromny zachwyt mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy i wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Gratulujemy i czekamy na koleją edycję.

autor: Barbara Oskroba