Uczymy się patriotyzmu

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 10 listopada w obchodach Święta Niepodległości w parafii św. Michała Archanioła. Odbyła się tam Msza św. za Ojczyznę z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie parafii. Dzieci z naszej szkoły, z klasy IVa, pod kierunkiem pani Klaudii Wichlaj przygotowały akademię patriotyczną opowiadającą o historii Polski pod zaborami i odzyskaniu niepodległości.
Za to dziękował im ks. Arkadiusz Paśnik proboszcz parafii.  – Cieszę się, że od najmłodszych lat nauczyciele przekazują uczniom wiedzę związaną z historią naszego kraju i wskazują takie na wartości jak patriotyzm, honor, wiara, walka o wolność. Przed naszym kościołem znajduje się symboliczna mogiła katyńska, która dla młodego pokolenia jest znakiem, jaką cenę za bycie Polakiem zapłacili nasi przodkowie. Musimy o tym pamiętać – podkreślał ks. Arkadiusz.

Agnieszka Gieroba

Nauczyciel bibliotekarz