Noc w szkole 2023/2024

Jak co roku nasi Prymusi odbierali swoją nagrodę za wysokie wyniki w nauce.

A nagroda jest nietuzinkowa – można spędzić całą noc w szkole….

Dzięki pomysłowości wspaniałych nauczycieli z SP 20 nasze dzieciaki mają okazję przeżywać fantastyczne chwile.

Jak zwykle impreza rozpoczęła się lokowaniem do sal, gdzie uczestnicy zaopatrzeni w śpiwory, poduszeczki i pluszaki rozkładali swój ekwipunek pod czujnym okiem pań: Jolanty Szydłowskiej, Renaty Jakubiak, Izabeli Krawczyk.

Kolejnych prymusów nagrodzonych udziałem w tej fantastycznej imprezie witała i z zasadami zapoznawała pani dyrektor Kinga Ostrowska i wicedyrektor Beata Frączek.

Następnie wszyscy spożywali zdrową kolację przygotowaną przez nauczycieli: Katarzynę Gosik, Jagodę Kotułę, Barbarę Oskrobę, Ewę Jarymek, Beatę Surtel, Barbarę Tadewicz.

Kanapki urozmaicone warzywami, wędliną, serami i jajkami przekazanymi przez rodziców, znikały w szybkim tempie. Po nabraniu sił nasi Prymusi przystąpili do podchodów. Wyłoniono trzy grupy, które pod okiem opiekuna walczyły o jak najlepsze miejsce:

drużna „F.C.Kanapki” pod opieką pani Klaudii Wichlaj,
drużyna „Arbuziki” pod opieką pana Tomasza Gregorowicza,
drużyna „Zające” pod opieką pani wicedyrektor Beaty Frączek.
          Gdy w szkole zapanowała ciemność, drużyny z latarkami rozpoczęły swoje zawody. Odwiedzały po kolei sale, w których oczekiwali ze swoimi (czasem bardzo trudnymi) zadaniami nauczyciele:

  • zadania matematyczne sala 29 p. Katarzyna Szafranek
  • zadania historyczne sala 24 p. Agnieszka Borzemska-Gospodarek
  • zadania przyrodnicze sala 41 p. Beata Surtel
  • zadania językowe sala 43 p. Iryna Stopnyk
  • zadania chemiczne sala 46 p. Katarzyna Markowska
  • zadania polonistyczne sala 23 p. Antonina Boguszewska


Wygrała bezkonkurencyjna drużyna Arbuzików. Gratulujemy!!!

          Po podchodach przyszedł czas na fantastyczne zajęcia kreatywne, podczas których Prymusi wcielali się w bohaterów znanych obrazów. Nauczyciele: Agata Dąbczak-Pasternak, Marta Frączek. Agnieszka Gieroba, Karolina Pająk zdobyli fantastyczne kostiumy i rekwizyty. Zapanowało artystyczne szaleństwo. Szkolny korytarz wypełnili: m.in. Mona Lisa, Picasso, Van Gogh, Frida….

Następnie rozpoczęły się zajęcia taneczno – sportowe, które prowadziły panie: Tamila Novohyznia i Katarzyna Maziarczyk. Zmęczeni uczestnicy udali się do swoich sal, gdzie siostra Monika Boryca przygotowała fantastyczne „kino na suficie”. Cudownie było leżeć w swoim śpiworku i oglądać mądry film.

I tak powoli w dwudziestce zapadała cisza. Chociaż gdzieniegdzie do rana było słychać ciche szepty rozmów… Ale nocujące z naszymi Prymusami panie: Edyta Król i Karolina Taciak stwierdziły, że noc w szkole przebiegła bezproblemowo :)))

          Poranek przywitał dzieciaki gimnastyką prowadzoną przez panie: Wandę Filozof i Beatę Gutowską – Dębską. Po gimnastyce panie: Elżbieta Krawczyk i Magdalena Baran przygotowały przepyszne śniadanko złożone z drożdżówki
i kakao – dziękujemy niezawodnej Radzie Rodziców za sfinansowanie żywnościowych zakupów. Wszyscy wracali do domu szczęśliwi, chociaż średnio wyspani.

          Z całego serca dziękuję moim fantastycznym nauczycielom za organizację tego wydarzenia. Piątkowy wieczór i noc oraz sobotni poranek spędzony w pracy, a nie w gronie rodziny to najlepszy dowód Waszego zaangażowania w życie naszej szkoły. Jesteście najlepsi!!!!

Kinga Ostrowska

Dyrektor SP nr 20

FOTOGALERIA Z NOCY W SZKOLE

FOTOGALERIA Z NOCY W SZKOLE 2