Wycieczka do Warszawy klas 2a i 3b

W dniu 26 maja uczniowie klas 2a i 3b z p. Wandą Filozof, p. Beatą Gutowską- Dębską oraz p. Sylwią Słupną wzięli udział w wycieczce do Warszawy.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po Starym Mieście.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.
Następnym punktem programu był spacer po Placu Zamkowym, gdzie mogliśmy kupić pamiątki i podziwiać m.in. Kolumnę Zygmunta. Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na obiad do restauracji ,,Marcowy zając”. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, był Stadion Narodowy. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Obiekt może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców. Stadion zawiera kilka poziomów, których część znajduje się pod poziomem boiska. My zwiedziliśmy część podziemną i nadziemną obiektu.
Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Lublina.

autor: p. Wanda Filozof

FOTOGALERIA Z WYCIECZKI