Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 4 – 7

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

Nadeszły wakacje, czyli zasłużony czas odpoczynku po dziesięciu miesiącach nauki. Nim jednak usłyszeliśmy ostatni dzwonek roku szkolnego 2022/2023 uroczyście go pożegnaliśmy. Ten ostatni dzień w murach szkolnych przypadł na 23 czerwca. Społeczność szkolna rozpoczęła go od uczestnictwa we Mszy św. w kościele pw. Michała Archanioła w Lublinie. Następnie w Szkole została zaprezentowana etiuda teatralna pt. „Etiuda życia” w reżyserii siostry Moniki Borycy w wykonaniu uczniów klas ósmych. Kolejnym elementem uroczystego zakończenia było wręczenie przez Panią Dyrektor dyplomów gratulacyjnych dla uczniów wyróżniających się w nauce oraz dyplomów dla szkolnych sportowców. Po części oficjalnej nastała część artystyczna o tematyce wakacyjnej przygotowana przez uczniów klas: 4b, 6b, 7b. Uczniowie klasy 4b zwrócili uwagę na wakacyjną modę, zaś uczniowie klasy 6b i 7b przekazali „dwudziestkowe informacje oświatowe”.

Podczas uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły, Kinga Ostrowska, która podziękowała uczniom i nauczycielom za rok szkolny 2022/2023 – „Nabierajcie sił i energii do kolejnego roku szkolnego. Ten uważam za zakończony!”, zakomunikowała Pani Dyrektor. Na sali rozniosły się gromkie brawa uczniów.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Życzymy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody.

Wakacje są fajne! więc mądrze je spędzajcie!

Katarzyna Markowska, współorganizatorka akademii