Sketchnoting w zeszytach, czyli jak notować jeszcze lepiej

W dniu 13 kwietnia obie klasy 3 uczestniczyły w warsztatach „Sketchnoting w moim zeszycie”. Już wkrótce w nowym roku szkolnym trzecioklasiści staną się uczniami klasy 4. Przed nimi ogromna przygoda z nowym sposobem notowania w nowych zeszytach z nowych, ciekawych przedmiotów. We współpracy z wychowawcami klas p. Jolantą Szydłowską, Wandą Filozof i p. Agnieszką Jachymek, oraz przy wsparciu firm NEAULAND i Experience Corner, powstały nietypowe warsztaty z tworzenia nieco innych, rysunkowych notatek.

Zarówno klasa 3a jak i 3b stawiły się na warsztaty niemal w komplecie, mimo iż warsztaty odbywały się przed lekcjami. Wyposażeni w profesjonalne mazaki zaczęliśmy wspólną przygodę z notowaniem wizualnym. Na początku warsztatów uczniowie poznali sposoby na sprytne, szybkie oznaczanie w zeszycie najważniejszych do zapamiętania informacji. Następnie nauczyli się jakich ikonek do tego używać, oraz poznali sposoby na szybkie wizualne zapisywanie pracy domowej czy dat. Później przyszedł czas na ramki, cienie i zabawne proste ludziki.

Godzina warsztatów minęła niezwykle szybko. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie mogą się doczekać kiedy będą mogli zastosować wiedzę o sketchnotingu w swoich zeszytach.

W ramach przeprowadzonych warsztatów obie panie wychowawczynie otrzymały pakiety mazaków dla klasy od firm Neuland i Experience Corner.

autor: Jolanta Szydłowska, Wanda Filozof, Agnieszka Jachymek