Wizyta flamandzkich parlamentarzystów w SP 20 – 31.03.2023

W piątek 31 marca 2023r. nasza szkoła gościła członków Komisji Polityki Zagranicznej Vlaams Parlement, którzy przyjechali na Lubelszczyznę zapoznać się z efektami pracy Fundacji Lapigua. Komitet został ciepło przyjęty przez panią Kingę Ostrowską Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego w Lublinie, gdzie parlamentarzyści zapoznali się z projektem Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) mającym na celu integrację dzieci uchodźców w polskim systemie szkolnym.

Przedstawiliśmy umiejętności naszych polskich i ukraińskich uczniów oraz ich wzajemną współpracę. Uczennica klasy 8b Mariia Zhyzhko z techniczną pomocą siostry Moniki Borycy przedstawiła teatr piasku, klasa 2a i 3b przygotowane przez panie Wandę Filozof i Beatę Dębską przedstawiły taneczna część artystyczną, dzieci z klasy 3a przygotowane przez panią Barbarę Oskrobę oraz nauczyciele polsko-ukraińscy zaprezentowali piosenkę, a na koniec sportowcy przygotowani przez Krzysztofa Boryca, Rafała Boryca i Bartłomieja Żurawia pochwalili się swoimi fizycznymi umiejętnościami. Fotograficzną relację przygotował pan Michał Kociuba. Scenografię i upominki dla gości przygotowały panie Mara Frączek i Barbara Oskroba.

Zachwytom naszych gości nie było końca. Cieszymy się, że nasza szkoła była jedyną placówką odwiedzoną przez członków Komisji Polityki Zagranicznej Vlaams Parlement w Polsce.

Komisji towarzyszyli przedstawiciele Rady Miasta w osobie pani Moniki Kwiatkowskiej, Wydziału Oświaty i Wychowania w osobie Pana Dyrektora Mirosława Jarosińskiego, Wydziału Kultury w osobie pani Agnieszki Szamryk, Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej w osobach pań: Katarzyny Szumilak-Dudy, Aleksandry Wojtaszek i  Inny Kasprowicz.

autor: p. Dyrektor Kinga Ostrowska

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA