Uczniowie klasy 3b z wizytą w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie

Uczniowie klasy 3b w lutym odwiedzili bibliotekę Pedagogiczną dwukrotnie. Tematem pierwszych zajęć było: Bajkowe kodowanie. Zajęcia miały na celu wprowadzenie dzieci w świat kodowania. Kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadziło ich w świat logicznego myślenia, dedukcji i obserwacji. Dzięki niemu dzieci oswoiły się z nowymi pojęciami, które stały się dla nich bardziej zrozumiałe.

Natomiast drugie zajęcia odbyły się pod hasłem: Moje emocje. Były to zajęcia z elementami biblioterapii. W trakcie zajęć dzieci poznały bajki i opowiadania o charakterze terapeutycznym, odnoszące się do otaczającej rzeczywistości, w których bohaterowie opowiadań radzą sobie z emocjami towarzyszącymi im w różnych sytuacjach życiowych. Dodatkową atrakcją była wycieczka po bibliotece, zwiedzanie wypożyczalni, czytelni i magazynów oraz prezentacja zbiorów gromadzonych i wypożyczanych przez Bibliotekę. Wizyty w bibliotece stanowiły atrakcyjną formę zajęć, a także stworzyły okazję do kształtowania i rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów.

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA