Bezpieczne ferie zimowe 2023

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 11 stycznia 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne z ratownikiem medycznym, pielęgniarką i ratownikiem wodnym WOPR.

Podczas prelekcji i pokazu specjaliści przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii zimowych.

Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu a także udzielaniu pomocy poszkodowanym i wzywaniu służb ratunkowych na miejsce wypadku.

Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.

Uczniowie zostali zaproszeni do udziału w pokazie pierwszej pomocy. Mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas reagowania i udzielania pomocy.

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

autorzy i organizatorzy: p. I.Krawczyk i p. R.Jakubiak