Biblioteczny kalendarz adwentowy

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich uczniów klas czwartych i piątych do wzięcia udziału w zabawie polegającej na realizowaniu wyznaczonych zadań w okresie adwentu czyli od 1 do 24 grudnia 2022 r. Zadania będą miały charakter zarówno świąteczny, jak i będą zachętą do podjęcia działań związanych z książką i czytaniem. Jako że klasa 5B zdobyła już wiedzę o tradycjach i zwyczajach adwentowych na zajęciach z Panią Zuzanną Kaczorowską z filii nr 5 MBP, kilka osób otrzymało w bibliotece kartę z zadaniami. Wszystkich pozostałych zainteresowanych uczniów zapraszam do mnie po odbiór Bibliotecznego kalendarza adwentowego.

Wyzwania, które są wyznaczone na każdy dzień dotyczą m. in. zaprojektowania kartki świątecznej z życzeniami, stworzenia ozdoby choinkowej i przyniesienia jej do biblioteki, wykonania świątecznej zakładki lub ilustracji, napisania listu do Świętego Mikołaja, czy wypożyczenia książki związanej ze świętami. Bardzo gorąco Was zachęcam do tego, abyście przynosili do biblioteki rozwiązania zadań czyli np. samodzielnie wykonane ozdoby, listy, kartki świąteczne, zakładki do książek, opisy fragmentów przeczytanych książek, opisy lub rysunki ulubionej świątecznej potrawy, wierszyki związane z Bożym Narodzeniem. Wszystkie Wasze prace znajdą swoje miejsce na tablicy, którą będziecie mogli oglądać w bibliotece do końca I semestru.

Biblioteczny kalendarz adwentowy składa się z wyzwań, które pozwolą Wam przeżyć grudniowy czas w sposób przyjemny, a przede wszystkim w świadomym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.

Pomysł został zaczerpnięty z listopadowego numeru „Biblioteki w szkole”.
https://biblioteka.pl/

Tekst i zdjęcia: Monika Durska-Sasik