#SzkołaPamięta – 11 listopada Święto Niepodległości…Pamiętamy! – kl. 2a i 3b

Rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, to czas na uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, które na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych.

Ten szczególny dzień przypomina nam, że nasi przodkowie nie zawsze żyli w wolnym kraju. Oddajemy dziś cześć tym, dzięki, którym po 123 latach zaborów odrodziła się Niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej Niepodległości płacąc za to krwią i życiem. A Ojczyzna nasza powróciła na mapę Europy.

Uczniowie klasy 2a i 3b pod kierunkiem p. Beaty Gutowskiej – Dębskiej i p. Wandy Filozof przygotowali akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i wyprowadzeniu sztandaru szkoły uczniowie zaprezentowali piękne wiersze i piosenki patriotyczne oraz tańce z flagami i szarfami, które na długo  zapadną w pamięci nam wszystkim.

Dziękujemy za wolną Ojczyznę!

Poniżej przesyłamy zdjęcia z naszej szkolnej akademii z życzeniami dla wszystkich dzieci, by żyły zawsze w kraju szczęśliwym, bezpiecznym i wolnym❤❤

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

autor: p. W.Filozof

#SzkołaPamięta