Jesteś ważny Pinku! Zajęcia z elementami biblioterapii

21 listopada w klasie 2A i 2B odbyły się zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii na podstawie książki Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry „Jesteś ważny Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też”.

FOTOGALERIA Z WYDARZENIA

Zajęcia miały na celu wspólne dochodzenie do tego, czym jest biblioterapia oraz jakie książki pomagają nam czytelnikom poczuć się lepiej. Okazało się, że dzieci świetnie rozumieją pojęcie biblioterapii. Potrafią również wybrać sobie taką książkę do poczytania, która pomoże im uprać się z gorszym nastrojem czy zdenerwowaniem.

Książka „Jesteś ważny Pinku!” z pewnością może wspomóc dzieci w poznaniu siebie, pozytywnym myśleniu o sobie oraz innych, a także pokazać, że to my decydujemy o naszym samopoczuciu.

Po zapoznaniu się z bohaterem książki oraz po lekturze rozdziałów o byciu unikalnym, ważnym, o byciu nieidealnym, uczniowie wykonywali zadania wspomagające ich we wzmocnieniu poczucia własnej wartości. Z kart pracy dzieci powstały niepowtarzalne autoportrety mówiące o wyjątkowości każdego ucznia, portrety osób najbardziej lubianych, a także lista mocnych i słabych stron. Dzieci przyznawały sobie samym odznaki za bycie dobrym w: jeździe na rowerze, na hulajnodze, grze w piłkę, czytaniu, pomaganiu w opiece nad rodzeństwem, tańczeniu, nauce obcego języka oraz w wielu innych umiejętnościach.

Sympatyczny Pink nie tylko uświadomił uczniom, że są ważni, ale też spowodował, że zajęcia odbyły się w mocno przyjaznej i wesołej atmosferze.

Przygotowanie i prowadzenie: Monika Durska-Sasik