Święto Edukacji Narodowej 2022

„Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze”

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

Wierni tradycji obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas: 4b i 6b oraz młodzież z Ukrainy pod kierunkiem wychowawców przygotowali część artystyczną, która uświetniła ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Podczas występu, uczniowie odgrywali scenki związane z życiem szkoły, recytowali  wiersze oraz śpiewali piosenki. W ten sposób wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Serdeczności dla nauczycieli popłynęły również od Pani Karoliny Cichowlas, przedstawicielki Rady Rodziców.

Nie obyło się bez kwiatów, uśmiechów i odśpiewanego „Sto lat…” dla Grona Pedagogicznego.

Uroczystość wywołała uśmiech na twarzach zarówno nauczycieli, jak i uczniów. Naładowani pozytywną energią wróciliśmy na lekcje.

O piękne bukiety kwiatów dla Pań Dyrektorek oraz kwiaty dla nauczycieli zadbała szkolna Rada Rodziców, dziękujemy w tym wyjątkowym dla nas dniu.

autor: p. K.Markowska

FOTOGALERIA Z UROCZYSTEJ AKADEMII