Nowości w bibliotece szkolnej

Dzięki uprzejmości Rady Rodziców biblioteka szkolna kolejny raz powiększyła swoje zbiory. Tym razem księgozbiór został wzbogacony o 10 książek dla najmłodszych z serii o sympatycznym przedszkolaku „Kici Koci”. Ponadto uczniowie klas 1-3 będą mogli zapoznać się z bohaterką serii książek szwedzkiej pisarki Sary Ohlsson o dziewczynce wychowywanej przez mamę i babcię i nazywanej pieszczotliwie Bułeczką. Na prośbę starszych uczniów naszej szkoły zakupiony został „Harry Potter i przeklęte dziecko. Część I i II” oraz dwie książki Ewy Nowak. Dla miłośników prehistorycznych gadów (a są tacy w szkole:) proponuję „Dinozaury od A do Z”. Dla uczniów chcących poczytać o wartościach takich jak: mądrość, przyjaźń, piękno, wolność, odpowiedzialność, szacunek czy altruizm polecam 2 tomy „Gorzkiej czekolady i innych opowiadań o ważnych sprawach”. 

Uczniowie klas trzecich, ale nie tylko trzecich będą mogli w przyszłości wypożyczyć książki niezbędne do zajęć czytelniczych na podstawie programu „Czytanie ma moc”. Czekają na Was takie tytuły jak: „Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne.”, „Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości” czy „Awiatorzy. Podniebne przygody polskich lotniczek i lotników”.

Ponadto Rada Rodziców podarowała szkolnej bibliotece zestaw 8 komiksów z serii „Wielka kolekcja komiksów Marvela”. Wszyscy fani superbohaterów powinni więc jak najszybciej trafić do biblioteki:)

autor: Monika Durska-Sasik