Książki ukraińskojęzyczne w księgozbiorze naszej szkoły

Dzięki uprzejmości Fundacji „Edukacja dla Demokracji” biblioteka naszej szkoły powiększyła swój księgozbiór o 91 egzemplarzy nowych książek w języku ukraińskim. Większość pozycji stanowią książki dla dzieci i młodzieży wśród których znalazło się wiele opowieści ludowych, bajek, wierszy, opowiadań i powieści autorstwa m.in. Łesi Ukrainki, Genadija Melameda czy Andrija Kurkowa. Kilkanaście egzemplarzy książek to przekłady na język ukraiński chociażby znanej polskim dzieciom serii książek obrazkowych o porach roku Rotraut Susanne Berner czy powieści z nurtu fantasy angielskiego pisarza tworzącego dla dzieci i młodzieży Paula Stewarta. Wszystkie książki zostaną udostępnione do wypożyczenia uczniom z Ukrainy w przyszłym roku szkolnym.

Przygotowanie: Monika Durska-Sasik