Wycieczka do Warszawy – 4ab, 5ab, 6a

Wczesnym rankiem 27 maja trzydziestu sześciu uczniów z klas 4ab, 5ab oraz 6a wraz opiekunami p. Agnieszką Borzemską – Gospodarek, p. Markiem Gągolą oraz p. Beatą Frączek wyjechali na wycieczkę do stolicy Polski Warszawy.

FOTOGALERIA


Na początku było spotkanie w ZOO z egzotycznymi gatunkami zwierząt. Przywitał nas okazały hipopotam, znienacka wyłonił się ryczący lew. Potem był słoń rzucający w górę konarem, aby strącić sobie śniadanie. Dalej różnorodne gady, owady, ptaki i płazy. Podczas wędrówki po ZOO z daleka zobaczyliśmy żyrafy.

Następnym punktem do zwiedzania był PGE Stadion Narodowy. Weszliśmy na trybuny
z punktem panoramicznym z widokiem na trybuny i płytę boiska. Wrażenie było niesamowite. Zasiedliśmy na trybunach, jak na meczu. Pod czujnym okiem p. Marka uczniowie dotarli do najwyższego rzędu trybun. Obyło się bez niespodzianek.

Byliśmy już trochę zmęczeni, więc udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji „Pod Herbami” na Starym Mieście . Pyszny, gorący obiad dodał nam sił do dalszej wędrówki.

Spacerowaliśmy po Starym Mieście, po Placu Zamkowym z kolumną Zygmunta. Wstąpiliśmy do Archikatedry Św. Jana. Dotarliśmy na Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki. Wzdłuż murów obronnych doszliśmy do pomnika Małego Powstańca. Trzeba się było bardzo pilnować, było dużo wycieczek. Łatwo było się zgubić.

Wszyscy uczestnicy zadowoleni wrócili do Lublina.

Jeszcze nie zobaczyliśmy całej Warszawy, a tu już trzeba było wracać do domu. Ale to nic. Pozostałe atrakcje zobaczymy podczas następnego wyjazdu.

autor: p. B.Frączek, p. A.Borzemska-Gospodarek