Wycieczka do Bałtowa – klasy 2b i 3a

Dnia 19 maja odbyła się wycieczka do Bałtowa – krainy dinozaurów. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 2b i 3a pod opieką wychowawczyń: p. Wandy Filozof i p. Hanny Rutkowskiej oraz nauczyciela wspomagającego p. Małgorzaty Knopik. Niezwykłą przygodę rozpoczęliśmy od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieliśmy modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń, oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik.

FOTOGALERIA Z WYCIECZKI

Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw dzieci odbyły przejażdżkę schoolbusem pomiędzy egzotycznymi zwierzętami: lamami, wielbłądami, strusiami, dzikami, końmi i innymi. W dolnej części zwierzyńca zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków.

Naszą kolejną atrakcją był  Park Miniatur. Nie sposób zobaczyć wszystkie najważniejsze polskie zabytki  w czasie  jednej wycieczki. Podczas spaceru po “Polsce w Miniaturze”, mogliśmy podziwiać kopie zabytków z całej Polski odwzorowanych z maksymalną precyzją takich jak: zamki, pałace i inne charakterystyczne budowle z czasów świetności naszego kraju. 

Emocjonalnym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w żyłach.

Następnie wszyscy udaliśmy się do magicznego miejsca – Sabatówki. Przekraczając jej bramę przenieśliśmy się w świat, wiedźm, czarownic i białej magii. Uwieńczeniem wycieczki były drobne pamiątki oraz zabawa na placu zabaw, gdzie dzieci z wielką radością mogły rozładować swoje emocje. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Była to wspaniała i niezapomniana przygoda.

autor: p. W.Filozof