Wielki finał akcji PZU „Mata w każdej szkole” już za nami

W dniach 28.05.2022 uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali Województwo Lubelskie w Warszawie. Przypomnijmy, że reprezentacja naszej szkoły zwyciężyła kwalifikacyjny turniej wojewódzki gwarantując sobie tym samym miejsce w wielkim finale.

Początek turnieju rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Nasza drużyna nabierała pewności siebie z konkurencji na konkurencję, co pozwoliło nam wygrać dwa pierwsze mecze w fazie grupowej. Odnieśliśmy cenne zwycięstwa ze SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR 6 W RZESZOWIE oraz SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR 124 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ – CURIE W KRAKOWIE.

W meczu o pierwsze miejsce w grupie zmierzyliśmy się ze SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ZESPOLE SZKOLNO – PRZEDSZKOLNYM W OSTROSZOWICACH. Mecz zakończył się remisem, a o wyniku musiały zdecydować tzw. „małe punkty” uzyskane w poszczególnych konkurencjach.

Po zaciętym i wyrównanym pojedynku musieliśmy pogodzić się z pierwszą turniejową porażką, która na szczęście nie skreślała nas w drodze do wymarzonego sukcesu. Do fazy ćwierćfinałowej (1/8) turnieju awans otrzymywały dwie pierwsze drużyny z każdej grupy.

W ćwierćfinale trafiliśmy na zwycięską drużynę grupy C – SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ NR 1 IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO W BARCZEWIE. Emocje w tym meczu sięgały zenitu. Sytuacja zmieniała się z chwili na chwilę, a nasi uczniowie pokazali jak wielka chęć zwycięstwa się w nich znajduje. Mecz zakończył się remisem i ponownie sędziowie musieli zliczać „małe punkty”. Można powiedzieć, że los okazał się sprawiedliwy i tym razem to nasza szkoła okazała się zwycięską.

W taki oto sposób znaleźliśmy się w pierwszej czwórce najlepszych szkół w Polsce.

W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z  organizatorami turnieju – SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 342 IM. JANA MARCINA SZANCERA W WARSZAWIE, która okazała się późniejszym zwycięzcą całego turnieju. Musieliśmy niestety w tym meczu uznać wyższość rywali, chodź nasi uczniowie walczyli o każdy punkt pokazując ogromny charakter.

Na koniec pozostał nam mecz o brązowy medal, czyli trzecie miejsce w całym turnieju, o które ponownie przyszło nam się zmierzyć ze szkołą co potwierdziło z Ostroszowic co potwierdziło w jak mocniej grupie się znaleźliśmy. Nasi uczniowie nie tracili wiary w zwycięstwo walcząc do samego końca. Jednak po zaciętym meczu, ponownie to rywale okazali się lepsi.

Nasi waleczni uczniowie długo nie mogli sobie poradzić z porażką w meczu o brązowy medal. Jednak po dłuższej chwili zdali sobie sprawę, że Szkoła Podstawowa nr 20 w Lublinie jest 4 szkołą  w Polsce. Jak podaje trener i nauczyciel Bartłomiej Żuraw – „taki wynik przed zawodami wzięlibyśmy w ciemno”.

Tu należy nadmienić, że w całych zawodach wystartowało 16 drużyn – każda reprezentowała inne województwo zwyciężając  turniej kwalifikacyjny. Łącznie w całej akcji wzięło udział 128 szkół z szesnastu województw i ponad 2000 uczestników. Otrzymaliśmy już informację, że program będzie kontynuowany w roku szkolnym 2022/2023.

Naszą szkołę w Warszawie reprezentowali uczniowie klas profilowanych:
Wiktoria Sztejno – 4a, Arina Herts – 4a, Rafał Szpecht – 4b, Mateusz Zarobski – 4b, Blanka Grzegorczyk – 4b, Patryk Kustra – 5a , Atanasov Roman – 5a, Martyna Teleon – 5b, Julia Kozłowska – 5b, Amelia Kozłowska – 5b, Kacper Tomczyk – 5b,

Trenerzy: Bartłomiej Żuraw, Krzysztof Boryc

Gratulujemy naszym uczniom i trenerom ogromnego sukcesu!!