POZNAJEMY PRACĘ POLICJANTA

W piątek 13 maja klasy 1a i 1b zwiedzały VI Komisariat Policji w Lublinie przy ulicy Gospodarczej oraz znajdującą się tam Salę Tradycji – Izbę Pamięci, w której zaprezentowane są zbiory eksponatów policyjnych od 1916 roku.

Klasa 1b

FOTOGALERIA

Uczniowie poznali pracę policjanta. Odwiedzili jedno z ważniejszych miejsc na komisariacie, jakim jest dyżurka i praca Pani dyżurnej. Mieli spotkanie z Panem komendantem podinspektorem Arkadiuszem Romaniukiem, który wraz z policjantami dzielnicowymi i z wydziału wykroczeń opowiedzieli o swojej pracy, a także jak zachować się w kontakcie z osobą obcą oraz na drodze, odpowiadali na różne pytania. Przy okazji poznały atrybuty policjanta. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda pomieszczenie dla osób tymczasowo zatrzymanych, sale przesłuchań z lustrem weneckim oraz poćwiczyć na siłowni.

Klasa 1a

Pan Zbigniew Skrzypek z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie oprowadzał i opowiadał dzieciom o eksponatach w Izbie Pamięci. Uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcie w policyjnych nakryciach głowy, a także zobaczyć obecne i historyczne radiowozy.

Uczniowie byli zachwycenie i z wielkim entuzjazmem opowiadali o pracy policjanta po powrocie do szkoły.

autor: p. B.Frączek i B.Gutowska-Dębska